Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Przejście nauczyciela do innej szkoły może nastąpić w formie przeniesienia (art. 18 Karty Nauczyciela) - wówczas wymagana jest zgoda dyrektora szkoły, w której jest...

PORADA PRAWNA

Nauczyciel chce przejść do naszej szkoły, udał się do Pani dyrektor swojej placówki i ją o tym poinformował. Ona odpowiedziała, że się nie zgadza i nie rozwiąże umowy za porozumieniem stron, bo ma umowę na czas nieokreślony i powinien to zrobić do końca maja. Jeśli tego nie zrobił (wypowiedzenie złożył wczoraj) musi pracować przez kolejny rok szkolny. Czy jest to zgodne z prawem? Co powinien zrobić w tym wypadku?

Przejście nauczyciela do innej szkoły może nastąpić w formie przeniesienia (art. 18 Karty Nauczyciela) - wówczas wymagana jest zgoda dyrektora szkoły, w której jest obecnie zatrudniony, albo poprzez zatrudnienie go, po wcześniejszym rozwiązaniu stosunku pracy z dotychczasowym pracodawcą.

W szkole feryjnej nauczyciel może rozwiązać stosunek pracy za 3-miesięcznym wypowiedzeniem ze skutkiem na koniec roku szkolnego (wypowiedzenie należy złożyć do końca maja). Nauczyciel zatrudniony przez mianowanie - art. 23 ust. 1 pkt. 1 i ust. 2 pkt. 1 KN, nauczyciel zatrudniony na czas nieokreślony - art. 27 ust. 1 KN.

Możliwe jest też rozwiązanie umowy za porozumieniem stron w każdym czasie (art. 23 ust. 4 pkt. 1 KN), jednak tu potrzebna jest zgoda pracownika i pracodawcy.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT