Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Z nauczycielem zatrudnionym na podstawie umowy o prace na czas nieokreślony,  w przypadku długotrwałej niezdolności do pracy stosuje się art. 27 ust. 2 Karty...

PORADA PRAWNA

27 października 2014 Zatrudnianie (kodeks pracy)

Nauczyciel mianowany, zatrudniony na podstawie umowy o prace na czas nieokreślony zaczął chorować 02.05.2014r. starał się o świadczenie rehabilitacyjne - niestety decyzja ZUS jest odmowna. Okres zasiłkowy wyczerpie się z dniem 30.10.2014r. Nauczyciel chce rozwiązać stosunek pracy. W jaki sposób prawidłowo rozwiązać stosunek pracy? Czy wypłacamy ekwiwalent za niewykorzystany urlop?

Z nauczycielem zatrudnionym na podstawie umowy o prace na czas nieokreślony,  w przypadku długotrwałej niezdolności do pracy stosuje się art. 27 ust. 2 Karty Nauczyciela, tj. rozwiązanie umowy w każdym czasie i bez wypowiedzenia. Nie musi to więc nastąpić z końcem roku szkolnego czy też z końcem miesiąca.

Jeżeli zatem z obliczeń wynika, że okres zasiłkowy wyczerpie się 30.10.2014, to z tym dniem można już rozwiązać stosunek pracy bez wypowiedzenia na podstawie art. 27 ust. 2 KN.

Za niewykorzystany urlop wypoczynkowy należy wypłacić ekwiwalent, zgodnie z art. 66 ust. 2 KN.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT