Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W związku z tym, że przed nieobecnością w pracy nauczycielka zrealizowała 1 rok 5 miesięcy i 14 dni stażu, pozostałą część stażu zrealizuje do 29 listopada 2020 r....

PORADA PRAWNA

26 listopada 2019 Awans zawodowy

Nauczyciel przedszkola 1.09.2016 r. rozpoczął staż na stopień nauczyciela mianowanego. Od 14.02.2018 r. do 13.08.2019 r. przebywał na zwolnieniu lekarskim i urlopie rodzicielskim. Jaka będzie data zakończenia stażu i do kiedy musi złożyć wniosek o postępowanie egzaminacyjne na stopień nauczyciela mianowanego do organu prowadzącego?

W związku z tym, że przed nieobecnością w pracy nauczycielka zrealizowała 1 rok 5 miesięcy i 14 dni stażu, pozostałą część stażu zrealizuje do 29 listopada 2020 r. (art. 9c ust. 1 pkt 2, art. 9d ust. 5 i 5a ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215). Wniosek o wszczęcie postępowania egzaminacyjnego nauczycielka będzie musiała złożyć do 31 grudnia roku kalendarzowego, w którym uzyska pozytywną ocenę dorobku zawodowego za okres stażu (art. 9d ust. 7 KN). 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT