Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W przedszkolu urlop wypoczynkowy ulega przesunięciu na późniejszy termin z powodu korzystania ze zwolnień lekarskich i urlopu macierzyńskiego oraz rodzicielskiego i nie jest...

PORADA PRAWNA

08 sierpnia 2019 Kadry

Nauczyciel przedszkola w 2018 i 2019 roku przebywał na zwolnieniu lekarskim, później na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim. Nie wykorzystał urlopu wypoczynkowego (w przedszkolu wynosi on 35 dni na dany rok kalendarzowy), który za te lata w jego przypadku wynosi 67 dni. Czy nauczyciel składa wniosek o urlop wypoczynkowy czy urlop uzupełniający tak jak nauczyciel w szkole?

W przedszkolu urlop wypoczynkowy ulega przesunięciu na późniejszy termin z powodu korzystania ze zwolnień lekarskich i urlopu macierzyńskiego oraz rodzicielskiego i nie jest nazywany przez ustawodawcę urlopem uzupełniającym (art. 66a ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm.). Natomiast gdyby nauczyciel we wniosku błędnie wskazał, że chciałby skorzystać z urlopu uzupełniającego, nie będzie to stanowiło podstawy odmowy udzielenia urlopu wypoczynkowego w przysługującym wymiarze. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT