Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Od 1 lub 2 września 2019 r. nauczyciela można najpierw zatrudnić na czas określony zgodnie z potrzebą wynikającą z organizacji nauczania np. na półrocze lub do dnia...

PORADA PRAWNA

08 sierpnia 2019 Awans zawodowy

Nauczyciel stażysta kończy staż 31.08.2019 r. Kończy mu się jednocześnie umowa zawarta na okres stażu- bez określenia konkretnego terminu. Jak zawrzeć kolejną umowę i od kiedy? Rozmowa odbędzie się we wrześniu.

Od 1 lub 2 września 2019 r. nauczyciela można najpierw zatrudnić na czas określony zgodnie z potrzebą wynikającą z organizacji nauczania np. na półrocze lub do dnia zakończenia zajęć dydaktycznych (art. 10 ust. 7 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm.). Po uzyskaniu stopnia awansu nauczyciela kontraktowego umowę należałoby zmienić na umowę o pracę na czas nieokreślony za zgodą nauczyciela, zgodnie z zasadą zatrudnienia nauczyciela kontraktowego na czas nieokreślony (art. 29 § 4 w zw. z art. 11 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm., art. 10 ust. 4 KN). 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT