Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Pracownikowi przysługuje urlop w wymiarze proporcjonalnym do wymiaru etatu z ogólnego wymiaru 26 dni (staż pracownika - co najmniej 10 lat). Zgodnie z art. 1541 § 2 kodeksu...

PORADA PRAWNA

03 stycznia 2019 Kadry

Nauczyciel techniki z 30 letnim stażem został zatrudniony na nowej umowie na zasadach wynagradzania pracowników samorządowych od 01.01.19r. do 31.12.19r. na 1/4 etatu jako specjalista ds bhp. Jaki przysługuje mu wymiar urlopu ? ma wykształcenie mgr.

Pracownikowi przysługuje urlop w wymiarze proporcjonalnym do wymiaru etatu z ogólnego wymiaru 26 dni (staż pracownika - co najmniej 10 lat). Zgodnie z art. 1541 § 2 kodeksu pracy, w przypadku jednoczesnego pozostawania w dwóch lub więcej stosunkach pracy wliczeniu podlega także okres poprzedniego niezakończonego zatrudnienia w części przypadającej przed nawiązaniem drugiego lub kolejnego stosunku pracy.

1/4 etatu x 26 dni = 6,5, po zaokrągleniu 7 dni urlopu.

7 x 8 godzin = 56 godzin urlopu udzielanego w dni, które są dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, w wymiarze godzinowym, odpowiadającym dobowemu wymiarowi czasu pracy pracownika w danym dniu.

 

 

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT