Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne O ile nauczyciela przez cały okres pracy obowiązywał jeden stosunek pracy, należy dokonać sprostowania świadectwa pracy poprzez wydanie nowego prawidłowego świadectwa...

PORADA PRAWNA

24 lipca 2019 Kadry

Nauczyciel zatrudniony na godziny od 01.02.1993 r. do 31.08.1993 r. (podstawowym miejscem pracy był inny zakład). Od 01.09.1993 r. do 31.08.2018 r. nauczyciel został zatrudniony na etacie. Koleżanka wystawiając świadectwo pracy nie ujęła w świadectwie okresu od lutego do sierpnia 1993 roku. Czy można wypisać osobne świadectwo, czy należy dokonać sprostowania tego które zostało wydane?

O ile nauczyciela przez cały okres pracy obowiązywał jeden stosunek pracy, należy dokonać sprostowania świadectwa pracy poprzez wydanie nowego prawidłowego świadectwa pracy z bieżącą datą wystawienia. Ponadto najpóźniej w dniu wydania pracownikowi nowego (sprostowanego) świadectwa pracy, usuwa się z akt osobowych pracownika i niszczy poprzednio wydane świadectwo pracy, zgodnie z § 7 ust. 1 i 5 rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 grudnia 2016 r. w sprawie świadectwa pracy (Dz.U. z 2018 r., poz. 1289 ze zm.). Aby w obrocie prawnym nie funkcjonowały dwa świadectwa pracy za pokrywające się częściowo okresy zatrudnienia, należałoby zwrócić się do pracownika z prośbą o zwrot poprzedniego dokumentu. Z kolei wydanie osobnego świadectwa pracy jest uzasadnione tylko, gdy pierwszy okres pracy miał miejsce na podstawie odrębnej umowy o pracę, czyli łącznie z nauczycielem były zawarte dwie kolejne umowy terminowe – art. 97 § 1 KP.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT