Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W podstawie zasiłku macierzyńskiego uwzględnia się wynagrodzenie zasadnicze z okresu 12 miesięcy poprzedzających miesiąc rozpoczęcia urlopu macierzyńskiego – art. 36...

PORADA PRAWNA

17 lipca 2019 Kadry

Nauczycielka przebywa na urlopie macierzyńskim, a bezpośrednio po nim będzie na rodzicielskim tj. 8.03.2019 r. - 5.03.2020 r. MEN zapowiedziało dla nauczycieli podwyżki od 1 września 2019 r. Czy ta nauczycielka również ma tę podwyżkę, czy otrzyma ją dopiero po urlopie macierzyńskim i rodzicielskim?

W podstawie zasiłku macierzyńskiego uwzględnia się wynagrodzenie zasadnicze z okresu 12 miesięcy poprzedzających miesiąc rozpoczęcia urlopu macierzyńskiego – art. 36 ust. 1, art. 38 ust. 1, art. 47 ustawy z 25.06.1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz.U. z 2019 r., poz. 645). W związku z tym podwyżka wynagrodzenia zasadniczego nie wpłynie na wysokość zasiłku macierzyńskiego do czasu zakończenia urlopu rodzicielskiego. Nauczycielka otrzyma wyższe wynagrodzenie po powrocie z urlopów. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT