Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Jeśli pracodawcą nauczycielki jest zespół samorządowych jednostek oświatowych, z racji realizacji większej liczby godzin w przedszkolu, nauczycielkę obowiązuje wymiar...

PORADA PRAWNA

16 stycznia 2018 Kadry

Nauczycielka zatrudniona jest na jednej umowie o pracy na stanowisku nauczyciela zajęć rewalidacyjnych w oddziale gimnazjalnym w wymiarze 10/18 oraz w przedszkolu jako nauczyciel wspomagający w wymiarze 12,5/25 etat uśredniony 21/21. Od 1 stycznia 2018 wszedł przepis, który mówi, że ta nauczycielka będzie mieć urlop jako nauczyciel placówki nieferyjnej w wymiarze 35 dni rocznie. Czy ta nauczycielka ten urlop wykorzystuje tylko w dni, w których jest w przedszkolu, czy ze względu na jej pełen etat może wykorzystywać urlop także w dni kiedy nie jest w przedszkolu, a w gimnazjum? Np. w przedszkolu pracuje w poniedziałki, wtorki i środy, a gimnazjum w czwartki i piątki, a wypełnia wniosek urlopowy na czwartek i piątek - czy dyrektor może udzielić takiego urlopu w tych dniach ?

Jeśli pracodawcą nauczycielki jest zespół samorządowych jednostek oświatowych, z racji realizacji większej liczby godzin w przedszkolu, nauczycielkę obowiązuje wymiar etatu w placówce nieferyjnej – 35 dni wykorzystywanych w czasie przewidzianym w planie urlopów lub uzgodnionym z dyrektorem (art. 64 ust. 3 i 3a KN). Jeśli dyrektor zespołu wyrazi zgodę na urlop w dniach pracy w gimnazjum albo w tym czasie nauczycielka wykorzysta tzw. urlop na żądanie, może w gimnazjum wybrać go w trakcie zajęć dydaktycznych. Nowe regulacje nie przewidują szczegółowych zasad wykorzystywania omawianego urlopu. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2021 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT