Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Na podstawie art. 169 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 60 organ prowadzący...

PORADA PRAWNA

Obecnie nasza placówka to niepubliczna szkoła zawodowa. Czy od września musimy zmieniać cały statut szkoły i zmienić nazwę statutu na szkołę branżową I stopnia?

Na podstawie art. 169 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 60 organ prowadzący niepubliczną zasadniczą szkołę zawodową na obowiązek przedłożenia do ewidencji szkół niepublicznych w terminie do dnia 30 czerwca 2017 r. m.in. statut niepublicznej branżowej szkoły I stopnia, dostosowany do przepisów ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 59. Organ prowadzący decyduje, czy znowelizuje dotychczasowy, czy wprowadzi nowy statut, co jest rozwiązaniem stosowanym w szkołach publicznych. Po zmianach statut musi uwzględniać nazewnictwo szkoły zgodne z systemem oświaty od dnia 1 września 2017 r. – branżowa szkoła I stopnia oraz powinien regulować funkcjonowanie klas dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej w związku z jej wygaszaniem.

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2018 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT