Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Wszyscy nauczyciele (pracownicy pedagogiczni, do których stosuje się w określonym zakresie Kartę Nauczyciela, w tym również emeryci) w szkołach i placówkach ...

PORADA PRAWNA

04 sierpnia 2018 Zatrudnianie (kodeks pracy)

Od września wchodzą przepisy o konieczności zatrudnienia nauczycieli na umowy o prace. Czy istnieje możliwość zatrudniania nadal emerytów na umowę zlecenie? Jesteśmy szkołą stowarzyszeniową i do tej pory mieliśmy kilku emerytów na umowę zlecenie.

Wszyscy nauczyciele (pracownicy pedagogiczni, do których stosuje się w określonym zakresie Kartę Nauczyciela, w tym również emeryci) w szkołach i placówkach niepublicznych, od 1 września 2018 r. muszą być zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, zgodnie z przepisami kodeksu pracy. Tak stanowi art. 10a Karty Nauczyciela, który zacznie obowiązywać 1 września 2018 r.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2018 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT