Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Obok ukończonych studiów podyplomowych z oligofrenopedagogiki do pracy w OREW wymagane jest dodatkowo posiadanie kwalifikacji nauczyciela przedszkola lub szkoły, których nie...

PORADA PRAWNA

03 października 2019 Kadry

Placówka niepubliczna - OREW. Mamy chętną osobę do podjęcia studiów podyplomowych z oligofrenopedagogiki i przygotowania pedagogicznego. Osoba ma studia magisterskie z kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi. Czy po skończeniu tych dwóch podyplomowych będzie mogła zostać nauczycielem?

Obok ukończonych studiów podyplomowych z oligofrenopedagogiki do pracy w OREW wymagane jest dodatkowo posiadanie kwalifikacji nauczyciela przedszkola lub szkoły, których nie nadają studia z zarządzania zasobami ludzkimi (§ 15 ust. 1 w zw. z § 3 i 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli, Dz.U. z 2017 r., poz. 1575 ze zm.). Po ukończeniu studiów podyplomowych osoba ta nie będzie miała wystarczających kwalifikacji do zajmowania stanowiska nauczyciela placówki tego typu. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT