Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Pracownik może korzystać z usprawiedliwionej nieobecności bez prawa do wynagrodzenia za pracę albo też na jego wniosek można jemu udzielić urlopu bezpłatnego - § 1...

PORADA PRAWNA

15 kwietnia 2019 Kadry

Pracownik obsługi pracujący w przedszkolu otrzymał z ZUS decyzje o przyznaniu renty na 1,5 roku w związku z całkowitą niezdolnością do pracy. Czy jako pracodawca mam obowiązek rozwiązać stosunek pracy z pracownikiem czy jest możliwość pozostawienia go w stosunku pracy np. na urlopie bezpłatnym? Czy jest jakieś rozwiązanie, które pozwoli na pozostawienie pracownika w zatrudnieniu?

Pracownik może korzystać z usprawiedliwionej nieobecności bez prawa do wynagrodzenia za pracę albo też na jego wniosek można jemu udzielić urlopu bezpłatnego - § 1 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy, Dz.U. z 2014 r., poz. 1632, art. 80 i art. 174 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917 ze zm.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2021 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT