Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nowe przepisy dotyczące konkursów na stanowisko dyrektora szkoły wejdą w życie 1 września 2017 r. (art. 63 ustawy z 14.12.2016 r. Prawo oświatowe). Do końca sierpnia 2017...

PORADA PRAWNA

09 marca 2017 Kadry

Proszę o informację dotyczącą konkursów na stanowisko dyrektora szkoły. Czy nowe przepisy w tej sprawie wejdą od nowego roku szkolnego, to wybory odbędą się jeszcze według starych zasad, czy obowiązują od stycznia tego roku i konkurs będzie według nowych przepisów? Kiedy organ prowadzący może przedłużyć kadencję?Jest dużo rozbieżności w tej sprawie.

Nowe przepisy dotyczące konkursów na stanowisko dyrektora szkoły wejdą w życie 1 września 2017 r. (art. 63 ustawy z 14.12.2016 r. Prawo oświatowe).

Do końca sierpnia 2017 r. obowiązują dotychczasowe przepisy, tj. art. 36a ustawy o systemie oświaty, z wyjątkiem uchylonego już ust. 14, czyli możliwości przedłużenia powierzenia stanowiska na koleją kadencję. W chwili obecnej przedłużyć powierzenie stanowiska dyrektora można jedynie na podstawie przepisów ustawy z 14.12.2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, tj. na okres nie dłuższy niż do 31.08.2019 r. (art. 231 i dalsze).
Dodatkowo, w przypadku konkursu na stanowisko dyrektora ośmioletniej szkoły podstawowej, do której ma być włączone gimnazjum, przeprowadzanego przed dniem włączenia gimnazjum do ośmioletniej szkoły podstawowej, w skład komisji konkursowej powołuje się po dwóch przedstawicieli rady pedagogicznej i rady rodziców, z tym że:

1) przedstawicieli rady pedagogicznej wyłania się spośród przedstawicieli rad pedagogicznych szkoły podstawowej i gimnazjum, które ma być włączone do tej szkoły;

2) przedstawicieli rady rodziców wyłania się spośród przedstawicieli rad rodziców szkoły podstawowej i gimnazjum, które ma być włączone do tej szkoły (art. 238 ust. 6 ustawy z 14.12.2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe).

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT