Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W opisanej sytuacji dyrektor powinien odpowiedzieć na pytanie: czy nauczyciel uchyla się od wykonywania obowiązków określonych ustawą i problem się powtarza, czy zdarzyło...

PORADA PRAWNA

06 marca 2014 Nadzór pedagogiczny

Przegląd dokumentacji nauczyciela w zakresie realizacji godzin z art. 42 ust.2 pkt 2 wykazał, że nauczyciel odnotowywał obecność na zajęciach uczniowi, który był nieobecny w szkole kilka dni. Nauczyciel nie umiał tego wytłumaczyć, stąd pojawiła się uzasadniona wątpliwość dyrektora dotycząca samego faktu realizacji tych zajęć. Co w takiej sytuacji może zrobić dyrektor szkoły? Proszę o wykładnię prawną.

W opisanej sytuacji dyrektor powinien odpowiedzieć na pytanie: czy nauczyciel uchyla się od wykonywania obowiązków określonych ustawą i problem się powtarza, czy zdarzyło się to po raz pierwszy, a nauczyciel był do dyspozycji szkoły (w pracy). Ponieważ prawo nie reguluje szczegółów dotyczących art.42 KN, dyrektor podejmuje decyzję, jakie rozwiązania zastosuje. Incydent jednorazowy nie upoważnia do wyciągania poważnych konsekwencji wobec nauczyciela. Wg mnie należy zlecić odpracowanie zajęć. Można też rozważyć wprowadzenie odpowiedniej procedury. Podstawa prawna: Karta Nauczyciela – ustawa z 26.01.1982 r. (ze zm.).

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT