Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nie ma takiego przepisu prawnego. Są natomiast wytyczne zawarte w publikacji z serii „One są wśród nas", przekazanych kilka lat temu do przedszkoli i szkół przez kuratoria...

PORADA PRAWNA

11 stycznia 2018 Inne

U ucznia klasy V zdiagnozowano cukrzycę typu I-go. Uczeń po powrocie do szkoły został objęty szczególną opieką wychowawcy. Jest miejsce gdzie może dokonywać pomiarów glukozy i wstrzyknięć insuliny. Kadra pedagogiczna posiada podstawową wiedzę na temat choroby. Mimo to matka żąda przeszkolenia nauczycieli w zakresie pracy z jej dzieckiem. Czy mam prawny obowiązek zorganizować szkolenie kadry pedagogicznej i innych pracowników szkoły na temat pracy z dzieckiem z cukrzycą? Jeżeli tak to proszę podać jakie przepisy to regulują i kto jest uprawniony do prowadzenia takiego szkolenia?

Nie ma takiego przepisu prawnego. Są natomiast wytyczne zawarte w publikacji z serii „One są wśród nas", przekazanych kilka lat temu do przedszkoli i szkół przez kuratoria oświaty w całej Polsce. Obecnie publikacja dostępna jest również w bibliotece cyfrowej ORE na stronie www.bc.ore.edu.pl Jest tak min. mowa o tym, że placówka powinna:

- Zorganizować szkolenie kadry pedagogicznej i pozostałych pracowników w zakresie postępowania z chorym dzieckiem - na co dzień oraz w sytuacji zaostrzenia objawów czy ataku choroby.

- Opracować procedury postępowania w stosunku do każdego chorego dziecka, zarówno na co dzień, jak i w przypadku zaostrzenia objawów czy ataku choroby. Procedury te mogą uwzględniać m.in. przypominanie lub pomoc w przyjmowaniu leków, wykonywaniu pomiarów poziomu cukru, sposób reagowania itp.
 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT