Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Art. 225 ustawy z dnia 14.12.2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe, w okresie do dnia 29 lutego 2020 r. stosuje się do nauczycieli gimnazjum oraz nauczycieli...

PORADA PRAWNA

22 maja 2017 Kadry

W chwili obecnej ograniczając wymiar etatu dla nauczyciela szkoły podstawowej z przyczyn np. mniej oddziałów dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej powołujemy się na przepisy Karty Nauczyciela art.22 i art.20 czy też już na przepisy wprowadzające tj. art.225 uat.1 do 11?

Art. 225 ustawy z dnia 14.12.2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe, w okresie do dnia 29 lutego 2020 r. stosuje się do nauczycieli gimnazjum oraz nauczycieli zatrudnionych w szkołach, w których są prowadzone klasy dotychczasowego gimnazjum.

Na podstawie art. 227 powyższej ustawy, w latach szkolnych 2017/2018 i 2018/2019 do nauczycieli tych nie stosuje się art. 20 Karty Nauczyciela. 

 

W przypadku szkoły podstawowej, w której nie ma klas gimnazjalnych (nie została połączona z żadnym gimnazjum albo gimnazjum nie zostało przekształcone w szkołę podstawową), do nauczycieli stosuje się przepisy art. 20 i 22 Karty Nauczyciela.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2021 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT