Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Rodzic ma obowiązek usprawiedliwienia nieobecności ucznia na zasadach określonych w statucie danej szkoły podstawowej – art. 99 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. –...

PORADA PRAWNA

W październiku 2019 uczeń klasy 3 szkoły podstawowej wyjeżdża za granicę na okres 7-8 miesięcy (cel operacja oraz rehabilitacja). W trakcie pobytu nie będzie realizował obowiązku szkolnego. Jakie procedury obowiązują w takim przypadku? Jakie dokumenty powinien przedstawić rodzic (np. informacja ze szpitala o przyjęciu na leczenie na dany okres).

Rodzic ma obowiązek usprawiedliwienia nieobecności ucznia na zasadach określonych w statucie danej szkoły podstawowej – art. 99 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2018 r., poz. 996 ze zm. Czyli obowiązek przedstawienia zaświadczenia o przyjęciu do szpitala na dany okres lub innego dokumentu spoczywa na rodzicu, jeśli tak stanowi statut, który może również uznawać za wystarczające złożenie oświadczenia rodzica. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT