Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Pracownica zatrudniona na pełen etat do 7 maja 2021 r. powinna przepracować w okresie od 1 do 7 maja 32 godziny, ponieważ od tygodniowego wymiaru czasu pracy, wynoszącego 40...

PORADA PRAWNA

26 kwietnia 2021 Kadry

W szkole obowiązuję jednomiesięczny okres rozliczeniowy. Dyrektor zarządził, że za święto 1 maja, pracownicy mogą wybrać dowolny dzień w maju. Ok 7 maja 2021 r., z dniem porodu, rozwiąże się stosunek pracy z pracownicą. Czy "oddanie" dnia za święto będzie miało wpływ na jej stosunek pracy?

Pracownica zatrudniona na pełen etat do 7 maja 2021 r. powinna przepracować w okresie od 1 do 7 maja 32 godziny, ponieważ od tygodniowego wymiaru czasu pracy, wynoszącego 40 godzin (okres zatrudnienia obejmie równo tydzień w tym okresie rozliczeniowym), należy odjąć 8 godzin za święto przypadające w sobotę 1 maja (art. 129 § 1, art. 130 § 1 i 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2020 r., poz. 1320). 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2021 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT