Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W placówce prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego powierzenie obowiązków w ramach innego wymiaru pensum niż dotychczasowe, stanowi zmianę stanowiska pracy, na...

PORADA PRAWNA

18 maja 2017 Kadry

W związku z przesunięciem nauczyciela oddziału przedszkolnego (22 godz)na nauczyciela przedszkola (25) i nie zapewnieniem mu całego etatu nauczyciel prosi o uzasadnienie decyzji dyrektora. Czy dyrektor musi uzasadnić przydział godzin na rok szkolny dla danego nauczyciela?

W placówce prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego powierzenie obowiązków w ramach innego wymiaru pensum niż dotychczasowe, stanowi zmianę stanowiska pracy, na którą nauczyciel musi wyrazić zgodę (art. 18 ust. 1 KN w zw. z art. 220 ust. 1 pkt 1 PWuPO). W związku z tym należałoby uzasadnić zmianę stanowiska (przydziału godzin), aby nauczyciel miał możliwość rozważenia, czy zgadza się na zmianę warunków pracy.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2018 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT