Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY

POLECAMY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Inwentaryzacja to remanent lub spis z natury. Dyrektorzy we współpracy z organami prowadzącymi wdrażają procedury inwentaryzacyjne, na podstawie ustawy o rachunkowości...

PORADA PRAWNA

13 grudnia 2009 Inne

Witam. Prosze o rade:w styczniu przekazuje szkole nowemu dyrektorowi,ktory wygral konkurs.Po smierci poprzedniej dyrektor powierzono mi kierowanie szkola na okres 10 miesiecy nie przeprowadzono inwentury,jak w tej sytuacji ma wygladac przekazanie szkoly,jaka komisje mam powolac,kto powinien byc w jej skladzie czy tylko nauczyciele ,czy tez kierownik administracyjny,a kto kontroluje dokumenty ksiegowej?Bede wdzieczna za pomoc.Pozdrawiam.

Inwentaryzacja to remanent lub spis z natury. Dyrektorzy we współpracy z organami prowadzącymi wdrażają procedury inwentaryzacyjne, na podstawie ustawy o rachunkowości z dnia 29 września 1994 r. (ze zm.), w której istnieją postanowienia bardzo ogólne (rozdz. 3). Dlatego szczegółowe zapisy powinny znaleźć się instrukcji kancelaryjnej wydanej przez kierownika jednostki (dyrektora).
 

W interesie osoby zdającej majątek jest dokonanie spisu, jego właściwe i rzetelne udokumentowanie, dyrektor wskazuje osoby i termin trwania oraz zakończenia prac.
 

Arkusze należy pobrać z jednostki oświatowej, dokumenty zdać w księgowości.
 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2017 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT