Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY

POLECAMY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Tak. Za godziny doraźnych zastępstw wypłaca się nauczycielowi wynagrodzenie według stawki jego osobistego zaszeregowania, z uwzględnieniem dodatku za warunki pracy.Doraźne...

PORADA PRAWNA

29 października 2012 Zatrudnianie (kodeks pracy)

Zastępstwo doraźne: czy należy za nie płacić nauczycielowi bez względu na to, czy uczy w danej klasie i czy ma kwalifikacje do przeprowadzania zajęć z przedmiotu, na którym zastępuje nieobecnego nauczyciela?

Tak. Za godziny doraźnych zastępstw wypłaca się nauczycielowi wynagrodzenie według stawki jego osobistego zaszeregowania, z uwzględnieniem dodatku za warunki pracy.

Doraźne zastępstwa mogą być realizowane przez nauczycieli różnych specjalności, gdyż ich celem jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom podczas pobytu w szkole. Przydzielanie doraźnych zastępstw tylko nauczycielom posiadającym kwalifikacje do nauczania danego przedmiotu w wielu szkołach jest niemożliwe ze względu na liczbę zatrudnionych nauczycieli danej specjalności (np. jeden fizyk, chemik czy biolog). Podczas doraźnego zastępstwa nauczyciel nie musi prowadzić tych samych zajęć, które prowadzi nauczyciel nieobecny. Gdy za matematyka na lekcję idzie polonista, prowadzi wówczas zajęcia z języka polskiego, gdyż do matematyki nie posiada kwalifikacji. Jeżeli nie ma możliwości przydzielenia zastępstwa nauczycielowi uczącemu w danej klasie, można je przydzielić innemu nauczycielowi. 


Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2017 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT