Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYZ widokiem na przyszłość, czyli słów kilka o monitorach interaktywnych myBoard interactive

 

 

Monitory interaktywne mogą być obsługiwane za pomocą dotyku dłoni, palca czy pisaka. Tak naprawdę można obsługiwać monitor interaktywny za pomocą dowolnego obiektu, który nie jest transparentny. Monitor pozwala na wejście w interakcje podobnie jak na tablecie.
„Multi touch”, funkcja rozpoznawania gestów, umożliwia kontrolowanie interfejsów graficznych więcej niż dwoma palcami jednocześnie. Z monitora może korzystać wiele osób - sterowanie aktywnymi punktami na obszarze interaktywnym daje możliwość jednoczesnego kreślenia czy rysowania kilku użytkownikom na raz.

 

Interakcja ma znaczenie

Interaktywność ma ogromne znaczenie. Monitor interaktywny staje się narzędziem, które angażuje całą klasę podczas lekcji, a także wzmacnia indywidualne podejście do uczenia się. To narzędzie, które nauczyciel wykorzystuje do przedstawiania treści i prowadzenia lekcji, ale także narzędzie, przy użyciu którego uczniowie pracują razem, wchodzą w interakcję z treściami i chętnie rozwiązują zadania - różne typy uczenia się, różne style nauczania.


Anti-glare dla wygody

Ekrany monitora interaktywnego marki myBoard interactive posiadają wykończenie z matową powłoką antyrefleksyjną (Antiglare), co znacznie zmniejsza niepożądane odbicia i poprawia widoczność, na przykład podczas lekcji. Powłoka ta ma szczególne znaczenie w dobrze oświetlonych pomieszczeniach, pomaga również zmniejszyć zmęczenie oczu, gwarantuje lepszą widoczność nawet w słoneczne dni, krótko mówiąc - istotnie zwiększa komfort użytkowania. Dłoń oraz palce, które wielokrotnie przesuwamy po takiej powierzchni, również nie męczą się tak bardzo. Do nadania właściwości antyrefleksyjnych na powierzchni szkła hartowanego wykorzystuje się trawienie metodą chemiczną. Metoda trawienia chemicznego jest droższa i bardziej zaawansowana w porównaniu do choćby metody malowania warstwą przeciwodblaskową. Powoduje fizyczne wygładzenie powierzchni szkła i oprócz nadania właściwości antyrefleksyjnych, nadaje także idealnie gładką fakturę szkła ekranu, co znacznie poprawia komfort pracy. Monitor wyposażony jest w szkło hartowane o grubości 4mm, co ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowania i dla samego użytkownika. To parametr szczególnie istotny w środowisku szkolnym, bowiem chroni przed uszkodzeniem matrycy poprzez zbyt mocny nacisk na powierzchnię lub inne nieprzewidziane wypadki. To gwarancja pełnego bezpieczeństwa nauczyciela i uczniów podczas pracy z urządzeniem.

 

Unikalność z LG

W swojej ofercie firma Mentor posiada monitory interaktywne myBoard Black, których wyświetlacze wykonane są z użyciem zaawansowanego oryginalnego modułu LCD od LG. Co ciekawe, są one oceniane na około 50 000 godzin pracy, zapewniając wiele lat niezawodnego użytkowania. Dlaczego? Wszystkie elementy użyte do budowy modułu LCD pochodzą od jednego z największych na świecie producentów matryc w monitorach, firmę LG, która słynie z wysokiej jakości produktów. Całość składana jest przez specjalistów inżynierów w fabryce LG.

 

Zajrzyjmy do środka

Czym jest podświetlanie brzegowe, ELED lub tak zwane Edge LED? W monitorach interaktywnych myBoard Black diody LED umieszcza się na brzegach panelu za pomocą sieci specjalnych światłowodów z płaszczyznami odbijającymi światło pochodzące z LED. Światło zostaje równomiernie rozproszone za panelem LCD. Dzięki technologii Edge LED konstrukcja panelu jest bardzo cienka, a tym samym niewielka jest całkowita głębokość/grubość monitora. Wyświetlacz ten został zaprojektowany do zastosowania 10-bitowego interfejsu, dzięki czemu może przedstawić paletę aż ponad 1,07 miliardów odcieni kolorów. Wysoka jasność, niezwykle szeroki kąt widzenia (178 stopni), bogata gama i głębia kolorów, a także krótki czas reakcji ekranu (6ms) to tylko nieliczne zalety takiego wyświetlacza.

 

 

4 razy na tak!

Co jeszcze możemy znaleźć w monitorach interaktywnych myBoard interactive? 4K Ultra HD- aktywną powierzchnię wyświetlania z rozdzielczością 4K Ultra HD 3840 x 2160. Większa gęstość pikseli oznacza, że zdjęcia, wideo, tekst są niezwykle wyraźne i ostre. Obraz jest żywy i łatwiejszy do przeanalizowania. Monitor interaktywny posiada także głośniki wewnętrzne o mocy 2 x 15W, co w zupełności pozwala na nagłośnienie i dotarcie dźwięku do uczniów w średniej wielkości klasie, bez konieczności podłączania dodatkowego nagłośnienia.


Estetyka na całej linii

A jak monitory interaktywne myBoard interactive prezentują się z zewnątrz? Pierwsze co widzimy, to ekran zamknięty w prostej i estetycznej ramie monitora, z dumą prezentujący elegancję przed użytkownikami. Rama monitora wykonana jest z trwałego, szczotkowanego aluminium odpornego na zarysowania. Dostępna jest dwóch kolorach, które wyznaczają również ich nazewnictwo: klasycznej czerni (myBoard Black) i metalicznym, szarym kolorze (myBoard Grey). Rama monitora została zaprojektowana z myślą o młodszych użytkownikach - brak ostrych krawędzi, wszystkie narożniki ramy są zaokrąglone, co ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa w środowisku szkolnym.

 

Mały wielki OPS

Monitory interaktywne myBoard interactive posiadają gniazdo na komputer OPS, co oznacza możliwość wyposażenia monitora w takie narzędzie. Podłączenie zewnętrznego komputera, np. laptopa, wymaga podpięcia wielu kabli. Jeżeli użytkownik chce uniknąć plątaniny kabli, wówczas rozsądnym wyborem jest właśnie monitor ze slotem OPS, który pozwala wbudować wewnątrz monitora dedykowany komputer. Komputer ten nie wymaga podpinania żadnych dodatkowych kabli. Zapewnia pełną funkcjonalność komputera zewnętrznego, jak możliwość zainstalowania systemu operacyjnego Windows. Co jeszcze? Większa estetyka, bezpieczeństwo, brak nadmiaru kabli, większa swoboda podczas korzystania, możliwość łatwej i prostej standaryzacji sprzętu. Z punktu widzenia nauczycieli przechodzących z sali do sali, kolejną zaletą jest wyeliminowanie faktu, że za każdym razem będą mieli do czynienia z innym zestawem, wymagającym innego sposobu obsługi.

 

Wbudowany Android

Android 5.0.1 umożliwia korzystanie z monitora myBoard interactive nawet wtedy, kiedy nie ma pod ręką komputera. Swobodnie korzystamy z funkcji monitora i aplikacji (np. za pośrednictwem Sklepu Google Play), bez potrzeby podłączania komputera. System operacyjny Android pozwala na zaspokojenie potrzeb użytkowników, dzięki takim narzędziom jak wbudowana przeglądarka internetowa, możliwość odtwarzania plików audio, wideo, obrazów, plików Office czy nawet plików pdf,a także daje możliwość instalowania aplikacji dla systemu Android.


Podłącz i działaj!

„Plug and play”, czyli podłącz i działaj – monitory myBoard interactive po podłączeniu do komputera są aktywne, nie wymagają instalowania dodatkowych sterowników. Dzięki wbudowanej karcie sieciowej Wi-fi z zewnętrzną anteną, monitor nie potrzebuje komputera, aby uzyskać dostęp do internetu - bezprzewodowo, wszędzie tam gdzie go potrzebujemy.

 

O monitorach myBoard interactive można śmiało powiedzieć, że jest to rozwiązanie all-in-one, integrujące monitor, komputer i Android w jeden interaktywny system. Marka spełnia marzenia o prostej, intuicyjnej pracy z nowoczesnym sprzętem, a nauczyciel może skupić się na temacie lekcji, dobraniu ciekawych materiałów i sposobie prowadzenia zajęć. To właśnie filozofia firmy Mentor, która dba o jakość, żywotność i rozpoznawalność marki myBoard interactive, a także innych produktów w swojej ofercie, po którą zapraszamy na www.mentorpolska.pl.


 
Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT