Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne  Wypłata jest dopuszczalna, o ile jest zgodna w szczególności z art. 105 KP – stanowi nagrodę dla pracowników, którzy przez wzorowe wypełnianie swoich obowiązków,...

PORADA PRAWNA

09 października 2017 Inne

Jako przedszkole niepubliczne w związku z Dniem Edukacji Narodowej chciałabym przekazać dodatkowe pieniążki dla nauczycieli. Pod jakim tytułem można zrobić zapis w KW Dowodzie Wypłaty, aby spokojnie przeznaczyć z dotacji gminnej?

 Wypłata jest dopuszczalna, o ile jest zgodna w szczególności z art. 105 KP – stanowi nagrodę dla pracowników, którzy przez wzorowe wypełnianie swoich obowiązków, przejawianie inicjatywy w pracy i podnoszenie jej wydajności oraz jakości przyczyniają się szczególnie do wykonywania zadań przedszkola. Odpis zawiadomienia o przyznaniu nagrody składa się do akt osobowych pracownika, zaś w dowodzie wpłaty należy podać: „nagroda przyznana w dniu …”. Ewentualnie dodatkowa kwota może być wypłacona jako premia uznaniowa, o ile taki składnik przewiduje statut przedszkola lub inne wewnętrzne regulacje. Wówczas w dowodzie wpłaty należy wpisać: „premia uznaniowa przyznana w dniu …”.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT