Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole
Temat: awans zawodowy
belfer321
wicedyrektor
06-04-2016 22:58
prowadzę nadzór w publicznym punkcie przedszkolnym prowadzonym przez osobę fizyczną.Nauczycielki zatrudnione na umowę o pracę nie podlegają Karcie Nauczyciela. Czy mogą otwierać staze zawodowe? Może ktoś ma doswiadczenie w tej kwesti? Będę wdzięczna za pomoc.

Cytat_d Cytat_g
1teresa2
dyrektor
02-06-2017 12:42
tak możesz otworzyć awans zawodowy nauczycieli, ponieważ jest to przedszkole publiczne i podlegacie pod nadzór kuratoryjny. Wiem, bo prowadzę publiczną szkołę podstawową i nauczyciele odbywali staż do awansu zawodowego w mojej szkole.

Cytat_d Cytat_g
Nadzorka
dyrektor
07-07-2017 16:34
Jeżeli chodzi o staż na stopień nauczyciela kontraktowego, to wszystko zależy od tego czy masz zasoby i możliwość powołania komisji kwalifikacyjnej zgodnie z wytycznymi 9g ust.1 KN? Na inne stopnie nie widzę przeszkód, by umożliwiać odbycie stażu ponieważ powołanie komisji jest po stronie organu prowadzącego - na mianowanego, organu nadzoru pedagogicznego - na dyplomowanego.

Cytat_d Cytat_gCopyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT