Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYO portalu

 

Szanowni Państwo,
oddajemy w Państwa ręce portal poświęcony szeroko pojętej problematyce nadzoru pedagogicznego. Jest to pierwszy w kraju serwis zawierający gotową do wykorzystania dokumentację dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych, z zakresu zarządzania placówką, kadrami, kontroli zarządczej a nawet dydaktyki. Zachęcamy Państwa do bliższego zapoznania się z funkcjonalnością oraz zawartością portalu.

 

 

Dokumentacja do pobrania i wykorzystania

 


W naszym portalu znajdziecie Państwo ponad 2000 gotowych do wykorzystania dokumentów, stworzonych przez wybitnych specjalistów. Współpracujący z redakcją autorzy są osobami biorącymi czynny udział w procesie sprawowania nadzoru pedagogicznego - zarządzają placówkami oświatowymi lub pełnią nad nimi kontrolę - a ich doświadczenie i profesjonalizm przekłada się na najwyższą jakość prezentowanej dokumentacji. W odpowiedzi na Państwa potrzeby, zgłaszane bezpośrednio do nas, poszerzyliśmy zestaw dokumentów o nowe zagadnienia i usystematyzowaliśmy je wg obszarów działań każdego dyrektora. Są to m.in. Nadzór pedagogiczny wraz z Ewaluacją wewnętrzną, Zarządzanie placówką, Zarządzanie kadrą, Kontrola zarządcza i Dydaktyka. Dzięki serwisowi internetowemu, otrzymujecie Państwo dostęp do najwyższej klasy narzędzi, które dzięki nieustannym aktualizacjom i dostosowywaniu do wymogów stawianych Państwu przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Wojewódzkie Kuratoria Oświaty, sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników serwisu i pozwolą sprawnie przejść przez wymagania organizacyjne narzucone przez aktualne zmiany w prawie.

 

Interpretacja zmian prawnych

 


Mnogość obowiązków jakie stoją przed dyrektorami wiążą się z koniecznością nieustannego śledzeniem zmian prawnych, które mają wpływ na sposób kierowania placówką. Każdy dyrektor musi orientować się nie tylko w rozporządzeniach publikowanych przez MEN, ale także przez inne ministerstwa (zarządzają przecież budynkiem, odpowiadają za bezpieczeństwo, czasem prowadzą działalność pozwalającą na uzyskanie dodatkowych funduszy dla szkoły itp.).

Chcąc zapewnić Państwu stały dostęp do najnowszych zmian prawnych oraz wskazywać ich praktyczne zastosowanie w Państwa pracy, publikowane akty prawne wzbogaciliśmy o obszerny komentarz ekspercki wyjaśniający te kwestie, które dla dyrektorów są ważne a mogą okazać się problematyczne. Dodatkowo akt prawny uzupełniany jest o dokumentację, która jest niezbędna we właściwej realizacji obowiązków płynących z rozporządzeń.

Dzięki naszym ekspertom otrzymujecie Państwo kompleksowe wyjaśnienie nowości prawnych wraz z narzędziami do realizowania zadań z nich płynących. Eksperci starają się także przewidywać planowane zmiany i bardzo często interpretują projekty ustaw, sugerując w jakich obszarach warto się wcześniej przygotować na zmiany.

 

 

Panel porad prawnych

 


W odróżnieniu od innych portali, oferujemy Państwu możliwość samodzielnego kształtowania zawartości oraz współtworzenia serwisu. Zespół ekspertów współpracujący z portalem przez całą dobę oczekuje w gotowości, aby rozwiać Państwa wątpliwości merytoryczne, nawet te najbardziej zawiłe. Odpowiedź na zadane przez Państwa pytania oraz problemy pojawiać się będą na portalu na bieżąco, a o zamieszczonej odpowiedzi zostaniecie Państwo poinformowani mailem.

Obecnie najczęściej szukacie Państwo wsparcia w zakresie spraw kadrowych i związanych z prawem pracy, ale niesłabnącą popularnością cieszą się także kwestie związane z prawem oświatowym i nadzorem pedagogicznym.

 

Rada programowa

 

 

Współpracują z nami wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, tworzą Oni dokumentację dla dyrektorów szkół zgodnie z ich rocznym planem pracy. Stała współpraca z gronem ekspertów pozwala także na natychmiastowe reagowanie na zmiany prawne i uzupełnianie wymaganej dokumentacji zgodnie z zapotrzebowaniem zgłaszanym przez osoby zarządzające placówkami oświatowymi.

 

Leszek Zaleśny

Ekspert w zakresie prawa oświatowego, specjalista w obszarze organizacji i zarządzania oświatą, szkoleniowiec, autor książęk: "Decyzje dyrektora szkoły i placówki oświatowej", "Ustawa o systemie oświaty z omówieniem przepisów towarzyszących", "Karta Nauczyciela z omówieniem przepisów towarzyszących". Jako aktywny członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty regularnie publikuje m.in. informacje na temat najnowszych zmian prawnych.

 

Kamila Solska
Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli, wieloletni dyrektor szkoły (obecnie: zespołu szkół). Została przeszkolona przez MEN w zakresie ewaluacji wewnętrznej i zewnętrznej (w luty 2010 r.). Była wieloletnim konsultantem w Wojwódzkim Ośrodku Metodycznym, egzaminatorem egzaminu maturalnego z chemii. Jest współautorem Zbioru zadań z chemii dla szkół ponadgimnazjalnych oraz autorem poradnika oraz scenariuszy lekcji dla nauczycieli chemii.

 

Patrycja Przeworska
Z wykształcenia jest magistrem prawa. Pełni funkcję sekretarza szkoły w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Czesława Niemena w Strzelcach Opolskich. Od 12 lat zajmuje się sprawami kadrowymi w szkole, a dla portalu nadzor-pedagogiczny.pl jest ekspertem w tej dziedzinie.


Elżbieta Piętka
Nauczyciel dyplomowany z 29-letnim stażem. Ukończyła studia z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą, terapii pedagogicznej oraz wiedzy o społeczeństwie. W latach 2000-2010 pełniła funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach.
Od września 2010 r. jest dyrektorem Zespołu Szkół w Margoninie, w skład tego zespołu wchodzi szkoła podstawowa, gimnazjum i gimnazjum dla dorosłych. W zespole uczy się około 650 uczniów, pracuje ponad 50 nauczycieli oraz 13 pracowników administracji i obsługi.

 

Jan Lewandowski
Konsultant ds. kadry kierowniczej, ewaluacji, prawa oświatowego DODN; ostatni Kurator Oświaty w Legnicy; ekspert MEN ds. awansu zawodowego nauczycieli; wojewódzki ekspert przedmiotowy ds. reformy programowej; szkoleniowiec – edukator. W naszym serwisie jest ekspertem w zakresie kontroli zarządczej.

 

Jacek Stec
Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Słupsku, od 29 lat związany z oświatą. Posiada długoletnie doświadczenie w zarządzaniu placówkami oświatowymi (obecnie dyrektor Zespołu Szkół). Publikuje na łamach wydawnictw Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie, Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, w „Głosie Pedagogicznym”.

 

Magdalena Kosicka

Przedstawiciel kancelarii prawniczej LEX ARTIST specjalizującej się w prawie oświatowym, w tym m.in. w obszarze ochrony danych osobowych w placówkach oświatowych (Kancelaria Prawnicza Lex Artist, ul. Oświatowa 14 lok 8, 01-366 Warszawa)

 

 

Dokumentacja specjalnie dla Państwa szkoły

 


Zdając sobie sprawę z różnorodności placówek i indywidualnego podejścia do zarządzania każdą z nich, jesteśmy gotowi, aby w krótkim czasie przygotować dla Państwa dokumentację stworzoną na miarę Waszych potrzeb i oczekiwań. Możecie Państwo zgłaszać dokumentację, której potrzebujecie przez cały rok szkolny, a nasi eksperci przygotują ją według Państwa wskazówek i dodatkowych komentarzy.

 

 

Kalendarz pracy dyrektora z systemem powiadomień

 


Interaktywny terminarz dyrektora zawiera wykaz obowiązków oraz szczegółowy plan pracy na
cały rok szkolny wraz z systemem powiadomień o zbliżających się terminach realizacji zadań a także z dokumentacją do wykorzystania.
Pozwala on także na dodawanie własnych notatek oraz kojarzenie poszczególnych
dokumentów z terminami. Jeśli użytkownik wybierze opcję przypomnienia o wpisanym przez siebie terminie, system powiadomień wyśle mu wiadomość e-mail zawierającą termin oraz treść notatki.
 

   

Forum dyskusyjne

 

Wiedząc jak istotną rolę w kierowaniu placówką oświatową ma wymiana doświadczeń między dyrektorami, proponujemy Państwu zupełnie nową funkcję portalu: forum. Jest to doskonały sposób, aby nawiązać kontakt z innymi dyrektorami placówek oświatowych, którzy mają podobne problemy, wątpliwości, pomysły na innowacyjne rozwiązania wielu kwestii związanych z zarządzaniem placówką.

"Po godzinach" zachęcamy także do zapoznania się z dyskusją jaką toczą w ramach forum dyrektor i nauczyciel. Obaj panowie są autorami blogów, w których poruszają kontrowersyjne tematy, spoglądają na ten sam problem z perspektywy nauczyciela i dyrektora, krytykują się wzajemnie a czasem wspierają.

 

 

Zachęcamy Państwa do przystąpienia do szerokiego grona społeczności pedagogicznej tworzącej nasz portal. Nie traćcie czasu na poszukiwanie wątpliwych i nieskutecznych rozwiązań - skorzystajcie z narzędzi sprawdzonych i niezawodnych!

 
Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT