Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

NIEZBĘDNIK PRAWNY

POLECAMYKomunikaty MEN

Szkoły są gotowe na przyjęcie sześciolatków

Czy szkoły są przygotowane na przyjęcie najmłodszych uczniów i jak samorządy zachęcają rodziców do posyłania sześciolatków do I klasy - mają okazję przekonać się członkowie kierownictwa Ministerstwa Edukacji Narodowej podczas spotkań organizowanych w całym kraju z udziałem przedstawicieli samorządów, władz oświatowych i rodziców.

Od końca stycznia do końca marca 2013 r. członkowie kierownictwa MEN wzięli udział w licznych spotkaniach z rodzicami i środowiskami oświatowymi w różnych regionach kraju.

 

Podczas spotkań rozmawiali z rodzicami, których dzieci w zbliżającym się roku szkolnym mogą rozpocząć edukację szkolną w wieku 6 lat. Dyskusja z rodzicami była również okazją do przedstawienia argumentów na temat korzyści wynikających z obniżenia wieku szkolnego, jak również dała możliwość odpowiedzenia na obawy rodziców związane z posłaniem ich dziecka sześcioletniego do pierwszej klasy. Do tej pory w spotkaniach tych uczestniczyło w sumie ponad 1100 rodziców.

 

W każdym regionie organizowane były również spotkania ze środowiskiem oświatowym (przedstawicielami lokalnych samorządów - organów prowadzących w danym regionie, przedstawicielami związków zawodowych, dyrektorami, nauczycielami i pracownikami szkół i przedszkoli, przedstawicielami ośrodków doskonalenia nauczycieli, pracownikami poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz bibliotek pedagogicznych). Spotkania te były okazją do dyskusji na temat sposobu przygotowania szkół i przedszkoli do wdrożenia reformy obniżenia wieku szkolnego, jak również na wszystkie inne tematy związane z edukacją najmłodszych (w tym: dementowanie mitów często pojawiających się w przekazach medialnych, np. o nieprzygotowaniu szkół do przyjęcia sześciolatków). W spotkaniach tych uczestniczyło do tej pory ok. 2800 osób.

 

Wizyty w regionach były również okazją do odwiedzin szkół i przedszkoli oraz do promowania dobrych praktyk współpracy takich placówek, co umożliwia naturalne przejście dzieci z wychowania przedszkolnego do edukacji szkolnej i zmniejsza obawy rodziców z tym związane.

 

W kwietniu i maju zorganizowane zostaną dalsze wizyty kierownictwa w regionach.

 

Dotychczas zorganizowano wizyty w: Częstochowie, Chruszczobrodzie, Katowicach, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Łęczycy, Łodzi, Gdańsku, Białej Podlaskiej, Lublinie, Wrocławiu, Kielcach, Szczecinie oraz Opolu.

Data: 2013/04/16

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2016 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT