Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYKomunikaty MEiN

Finaliści Odysei Umysłu na spotkaniu z Ministrem edukacji Anną Zalewską

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska spotkała się w MEN z medalistami tegorocznych Finałów Światowych konkursu Odyseja Umysłu.

Polskie drużyny zdobyły w Stanach Zjednoczonych łącznie aż jedenaście pucharów, w tym cztery złote, trzy srebrne, dwa brązowe oraz dwie prestiżowe nagrody Ranatra Fusca za Wybitną Kreatywność.

– Odysejowa idea znakomicie wpisuje się w realizowaną przez ministerstwo wizję przyszłości polskiej szkoły, uczącej współpracy i samodzielnego myślenia, stawiającej nacisk na kreatywność uczniów, angażującej rodziców i nauczycieli we wspólne działania na rzecz młodego pokolenia – powiedziała Szefowa MEN.

Aż 19 z 28 polskich drużyn uplasowało się w pierwszych dziesiątkach w swoich kategoriach podczas Finałów Światowych. Odysejowymi Mistrzami Świata zostali wychowankowie Zespołu Szkół OMEGA z Katowic, Ośrodka Twórczej Psychoedukacji DAMB z Gdańska, Szkoły Podstawowej nr 8 z Wrocławia, a także absolwentki wrocławskiego X Liceum Ogólnokształcącego.

Wicemistrzowie to młodzież z Zespołu Szkół Społecznych STO z Łodzi i Laboratorium Twórczości PRYZMAT z Gdańska oraz studenci reprezentujący Fundację Inicjatyw Społecznych ŁAJBA z Gdyni; trzecie miejsce przypadło III Liceum Ogólnokształcącemu z Gdyni i kolejnej drużynie z LT PRYZMAT, a Nagroda Ranatra Fusca trafiła do złotych medalistów z DAMB oraz Anny Pawlichy z Gimnazjum nr 4 z Gdyni.

Odyseja Umysłu to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu twórczego rozwiązywania problemów, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Polska edycja konkursu organizowana była po raz 25. Patronat nad nią sprawuje Minister Edukacji Narodowej. 

Data: 2016/07/01

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT