Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY

POLECAMYKomunikaty MEN

Szkoły są gotowe na przyjęcie sześciolatków

Czy szkoły są przygotowane na przyjęcie najmłodszych uczniów i jak samorządy zachęcają rodziców do posyłania sześciolatków do I klasy - mają okazję przekonać się członkowie kierownictwa Ministerstwa Edukacji Narodowej podczas spotkań organizowanych w całym kraju z udziałem przedstawicieli samorządów, władz oświatowych i rodziców.

Od końca stycznia do końca marca 2013 r. członkowie kierownictwa MEN wzięli udział w licznych spotkaniach z rodzicami i środowiskami oświatowymi w różnych regionach kraju.

 

Podczas spotkań rozmawiali z rodzicami, których dzieci w zbliżającym się roku szkolnym mogą rozpocząć edukację szkolną w wieku 6 lat. Dyskusja z rodzicami była również okazją do przedstawienia argumentów na temat korzyści wynikających z obniżenia wieku szkolnego, jak również dała możliwość odpowiedzenia na obawy rodziców związane z posłaniem ich dziecka sześcioletniego do pierwszej klasy. Do tej pory w spotkaniach tych uczestniczyło w sumie ponad 1100 rodziców.

 

W każdym regionie organizowane były również spotkania ze środowiskiem oświatowym (przedstawicielami lokalnych samorządów - organów prowadzących w danym regionie, przedstawicielami związków zawodowych, dyrektorami, nauczycielami i pracownikami szkół i przedszkoli, przedstawicielami ośrodków doskonalenia nauczycieli, pracownikami poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz bibliotek pedagogicznych). Spotkania te były okazją do dyskusji na temat sposobu przygotowania szkół i przedszkoli do wdrożenia reformy obniżenia wieku szkolnego, jak również na wszystkie inne tematy związane z edukacją najmłodszych (w tym: dementowanie mitów często pojawiających się w przekazach medialnych, np. o nieprzygotowaniu szkół do przyjęcia sześciolatków). W spotkaniach tych uczestniczyło do tej pory ok. 2800 osób.

 

Wizyty w regionach były również okazją do odwiedzin szkół i przedszkoli oraz do promowania dobrych praktyk współpracy takich placówek, co umożliwia naturalne przejście dzieci z wychowania przedszkolnego do edukacji szkolnej i zmniejsza obawy rodziców z tym związane.

 

W kwietniu i maju zorganizowane zostaną dalsze wizyty kierownictwa w regionach.

 

Dotychczas zorganizowano wizyty w: Częstochowie, Chruszczobrodzie, Katowicach, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Łęczycy, Łodzi, Gdańsku, Białej Podlaskiej, Lublinie, Wrocławiu, Kielcach, Szczecinie oraz Opolu.

Data: 2013/04/16

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2018 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT