Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYKomunikaty MEN

Trzecia część darmowego podręcznika dla drugoklasistów „Nasza szkoła” – zaczynamy konsultacje

Już jest! Trzecia część darmowego podręcznika dla drugoklasistów „Nasza szkoła”. Zaczynamy konsultacje społeczne. Czekamy na Państwa opinie do 21 lipca.

Od wtorku (30 czerwca) na stronie naszaszkola.men.gov.pl każdy zainteresowany może obejrzeć trzecią część bezpłatnego podręcznika do edukacji zintegrowanej oraz podręcznika do edukacji matematycznej. To z nich, w nadchodzącym roku szkolnym (2015/2016), korzystać będą uczniowie drugich klas szkół podstawowych.

Podobnie jak w przypadku elementarza dla klas pierwszych oraz pierwszych dwóch odsłon podręczników dla drugoklasistów, także i teraz czekamy na Państwa opinie. Aby je nam przekazać, wystarczy wypełnić formularz. Znajdziecie go Państwo na stronie www.naszaszkola.men.gov.pl

Konsultacje społeczne potrwają trzy tygodnie – do 21 lipca do końca dnia!

1 września 2015 r. drugoklasiści otrzymają oddzielne, darmowe podręczniki do edukacji zintegrowanej (m.in. edukacja polonistyczna, społeczna i przyrodnicza z elementami edukacji plastycznej i muzycznej) i do matematyki.

Autorkami trzeciej części podręcznika do edukacji zintegrowanej są Maria Lorek i Monika Zatorska. Podręcznik do matematyki przygotowała Agata Ludwa, we współpracy z Marią Lorek.

W podręczniku znajdują się m.in. inspiracje do tworzenia gazety klasowej, zabawy i ćwiczenia słownikowe, gramatyczne i ortograficzne, a także doświadczenia i eksperymenty. Można w nim znaleźć również zadania tekstowe – w tym te nietypowe. Są tam również inspiracje dla nauczycieli – do pracy z uczniami, i dla dzieci – do samodzielnego konstruowania zadań.

Z trzeciej części elementarza do edukacji zintegrowanej uczniowie dowiedzą się m.in. jak dbać o zdrowie, czy też do czego potrzebna jest skóra? Poznają również np. zwyczaje wielkanocne. Odwiedzą leśną pasiekę. Wybiorą się na spacer na łąkę i do parku, gdzie poznają kwiaty i nasiona.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, Pierwszy Dzień Wiosny – to tylko niektóre ze świąt i obyczajów, jakie poznają drugoklasiści. Będą mieli też okazję, by porozmawiać o kulturze, sztuce i filmie.

W trzeciej „matematycznej” odsłonie podręcznika uczniowie kontynuować będą naukę dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. Nauczą się posługiwania zegarkiem oraz dowiedzą się jak rozmienić banknoty na monety. Będą też mierzyć długość odcinka, określać kolejność liczb i dat. Dowiedzą się co to jest metr oraz poznają pytania, które mogą mieć więcej niż jedną odpowiedź.

W podręczniku „Nasza szkoła” do edukacji zintegrowanej znajdują się teksty literackie m.in. Hansa Christiana Andersena, Justyny Bednarek, Ezopa, Agnieszki Frączek, Edwarda Szymańskiego, Natalii Usenko czy Adama Wajraka. O ilustracje zadbali m.in. Piotr Rychel, Ilona Brydak, Daniel Rudnicki. W książce do matematyki uczniowie poznają teksty Natalii Usenko. Ilustratorami tej odsłony są m.in.: Magdalena Bobińska, Joanna Babula i Alicja Gapińska.

Pobierz część trzecią podręcznika „Nasza szkoła” do edukacji zintegrowanej

Pobierz część trzecią podręcznika „Nasza szkoła” do matematyki

Zgłoś uwagi do części trzeciej podręcznika „Nasza szkoła”

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej 

Data: 2015/06/30

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT