Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYKomunikaty MEN

Uczniowie z Kraśnika będą reprezentowali Polskę na międzynarodowych zawodach FIRST Global Challenge

6 uczniów z powiatu kraśnickiego weźmie udział w pierwszej międzynarodowej olimpiadzie w zakresie robotyki FIRST Global Challenge, która odbędzie się w dniach 16-18 lipca br. w stolicy USA – Waszyngtonie. Drużyna z Polski, nazwana „Spice Gears”, będzie rywalizowała ze 160 zespołami z różnych krajów świata.

Uczniowie z Kraśnika z zestawu części, który otrzymali wszyscy uczestnicy rywalizacji, skonstruowali niewielkiego robota. Praca nad przygotowaniem urządzenia zajęła im ponad 2 miesiące. Budując robota, uczniowie nie musieli używać wszystkich otrzymanych części, ale jednocześnie nie mogli dodawać żadnych nowych elementów. W pracy ograniczał ich jedynie rozmiar urządzenia. Wygląd, sposób działania i poruszania były efektem ich kreatywności i pomysłowości. W piątek, 8 lipca br., podczas konferencji zorganizowanej w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie, uczniowie pokazali próbkę umiejętności robota. 

Tegoroczna olimpiada z zakresu robotyki oscyluje wokół problemu braku czystej wody na świecie, stąd też drużyny składające się z 3 losowo wybranych zespołów, wezmą udział w zainscenizowanej rywalizacji w rzece. Roboty z teamów HYDRO i AQUA będą wyciągały z wody niebieskie i pomarańczowe piłeczki dokonując ich segregacji. Następnie wybrane piłeczki przekażą do „laboratorium” albo „ujścia wody”. Mecze będą rozgrywane do momentu wyłonienia zwycięzcy.

Międzynarodowa olimpiada z zakresu robotyki FIRST Global Challenge jest organizowana w tym roku po raz pierwszy, ale organizatorzy zapowiadają, że będzie to przedsięwzięcie cykliczne.

Celem olimpiady jest i rozwijanie wiedzy z zakresu informatyki, inżynierii technicznej, matematyki, a jednocześnie – jak ma to miejsce w tym roku – uwrażliwianie na problemy środowiska naturalnego. Olimpiada ma zainteresować młodych ludzi do zajmowania się takimi dziedzinami, które stanowią fundament nowoczesnej i innowacyjnej gospodarki.

Członkami „Spice Gears”, czyli teamu nr 5883 są: Magdalena Wieczorek, Aleksandra Jarzyna, Bartłomiej Wierzchowiak, Mateusz Kapica, Dominik Ściborek oraz Szymon Szostak.

Wszystkim członkom zespołu już dziś gratulujemy pomysłowości i kreatywności.

Trzymamy mocno kciuki i życzymy sukcesu na olimpiadzie w Waszyngtonie.

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Data: 2017/07/12

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2021 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT