Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYKomunikaty MEiN

Uwaga media. Zapowiedź briefingu prasowego MEN i UODO

W czwartek, 23 sierpnia br. o godz. 10:00 w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej (sala 305) odbędzie się briefing prasowy z udziałem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej oraz Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych Edyty Bielak–Jomaa.

Temat: Ochrona danych osobowych w szkole. Prezentacja poradnika dotyczącego stosowania RODO przez dyrektorów szkół i placówek oświatowych.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dziennikarzy.

Dodatkowe informacje:

Urząd Ochrony Danych Osobowych we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej przygotował przewodnik dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych na temat stosowania ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO). Jest on odpowiedzią na liczne wątpliwości, jakie w placówkach oświatowych spowodowało rozpoczęcie stosowania tego aktu prawnego. W opracowaniu wskazano podstawowe zasady, jakich dyrektorzy szkół i placówek oświatowych powinni przestrzegać, przetwarzając dane osobowe dzieci, ich rodziców oraz opiekunów prawnych, nauczycieli czy innych pracowników. Opisano też, jak przepisy RODO i sektorowych aktów prawnych zastosować w konkretnych sytuacjach. Przewodnik zawiera również wiele informacji oraz wskazówek istotnych nie tylko dla dyrektorów, ale także dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej 

Data: 2018/08/22

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT