Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYKomunikaty MEN

Zapowiedź. Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej z wizytą w Kanadzie

W dniach 15-18 listopada br. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska będzie przebywała z wizytą w Kanadzie na zaproszenie kanadyjskiej Polonii.

Minister spotka się tam z organizacjami polonijnymi, nauczycielami, uczniami ze szkół polonijnych, polskiego przedszkola. W planie wizyty Szefowej MEN są również spotkania z władzami oświatowymi na poziomie prowincji i lokalnym poświęcone w szczególności rozwojowi szkolnictwa polskiego.

Minister edukacji w Edmonton spotka się z organizacjami i nauczycielami polonijnymi. W Austin O’Brien High School odwiedzi uczniów, którzy uczą się języka polskiego, jak również polskie przedszkole prowadzone przez Siostry Służebniczki Niepokalanej Maryi. Przewidziane jest również spotkanie z uczniami i dyrekcją polskiej szkoły dwujęzycznej Św. Jana Pawła II.

Rozmowy z Polonią będą kontynuowane w prowincji Ontario, gdzie planowana jest m.in. wizyta w polskich szkołach (szkoła społeczna w Mississauga oraz Szkolny Punkt Konsultacyjny w Toronto), a także spotkanie ze środowiskiem polonijnym. Minister Anna Zalewska odwiedzi również pensjonariuszy w polskim domu seniora Copernicus w Toronto.

Przewidziane jest także spotkanie z Minister Edukacji prowincji Ontario w Toronto Mitzie Hunter oraz dyrekcją Dufferin-Peel Catholic District School Board.

Ważnym punktem programu minister Anny Zalewskiej będzie udział w uroczystościach 55-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kanadzie.

Szczegółowych informacji o wizycie udziela:
Anna Ostrowska, Rzecznik Prasowy MEN, tel. 783 920 628

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej 

Data: 2017/11/15

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT