Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Na podstawie art. 38 ust. 1 pkt 1 lit a) UoSO organ, który powierzył nauczycielowi stanowisko kierownicze w szkole odwołuje nauczyciela ze stanowiska kierowniczego w razie...

PORADA PRAWNA

11 marca 2017 Kadry

Czy dyrektor szkoły może złożyć rezygnację z funkcji za 3 miesięcznym wypowiedzeniem z mocą obowiązującą 31 sierpnia w terminie do 10 kwietnia oddając arkusz organizacyjny? Czy organ prowadzący może potraktować 3 miesięczny okres wypowiedzenia do końca lipca?

Na podstawie art. 38 ust. 1 pkt 1 lit a) UoSO organ, który powierzył nauczycielowi stanowisko kierownicze w szkole odwołuje nauczyciela ze stanowiska kierowniczego w razie złożenia przez nauczyciela rezygnacji, za trzymiesięcznym wypowiedzeniem. Okres wypowiedzenia jest liczony jak w art. 30 § 21 KP w pełnych miesiącach kalendarzowych. Doręczenie oświadczenia o rezygnacji w kwietniu powinno zostać potraktowane jako skutkujące upływem wypowiedzenia z końcem lipca 2017 r., z tego względu powinno zostać złożone w maju nawet na początku miesiąca.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT