Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Do dnia 31 sierpnia 2020 r. kwalifikacje do nauczania języków obcych w przedszkolach posiada osoba, która ma kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w przedszkolach...

PORADA PRAWNA

19 września 2019 Kadry

Czy można zatrudnić osobę na stanowisku nauczyciela j. angielskiego w oddziale przedszkolnym oraz w klasie II (nauczanie indywidualne) posiadającą ukończone studia magisterskie na kierunku ochrona środowiska, Studium Przygotowania Pedagogicznego oraz dwa Certyfikaty: 1.University of Cambridge ESOL Examinations Level 1 Certificate i English (ESOL) Grade C, Council of Europe Level B2 ; 2.Pearson Edexel Level I Certificate in ESOL International (CEF B2) , Pass ( with merit)?

Do dnia 31 sierpnia 2020 r. kwalifikacje do nauczania języków obcych w przedszkolach posiada osoba, która ma kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w przedszkolach określone w § 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. z 2017 r., poz. 1575 ze zm.) oraz legitymuje się świadectwem znajomości danego języka obcego w stopniu co najmniej podstawowym, o którym mowa w załączniku do ww. rozporządzenia. Nauczyciel nie posiada wykształcenia wyższego wymaganego od nauczyciela przedszkola – nie daje ich tytuł magistra z ochrony środowiska. W związku z tym posiadane przygotowanie pedagogiczne oraz certyfikat Edexcel Level 1 Certificate in ESOL International - ocena Pass, Merit, Pearson Edexcel nie wystarczają do prowadzenia zajęć językowych w oddziale przedszkolnym (§ 30 w zw. z § 4 ust. 1 I 2 oraz ust. 1 pkt 1 lit. f załącznika do ww. rozporządzenia). 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT