Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Treść pytania jest zbyt ogólna, by możliwe było udzielenie jednoznacznej odpowiedzi. W dodatkowym miejscu pracy uwzględnia się staż pracy w tej szkole oraz wyjątkowo...

PORADA PRAWNA

16 września 2019 Kadry

Czy nauczycielowi, który ma u nas drugą umowę należy wypłacić wysługę? Zaznaczam, że nasza szkoła nie jest jego podstawowym miejscem pracy.

Treść pytania jest zbyt ogólna, by możliwe było udzielenie jednoznacznej odpowiedzi. W dodatkowym miejscu pracy uwzględnia się staż pracy w tej szkole oraz wyjątkowo wszystkie zakończone okresy zatrudnienia i tzw. okresy równorzędne, jeżeli łączny wymiar zatrudnienia u obydwu pracodawców nie przekracza pełnego etatu pedagogicznego. Jeśli u obydwu pracodawców nauczyciel pracuje w wymiarze przekraczającym etat, w dodatkowym miejscu pracy uwzględnia się w stażu uprawniającym do dodatku za wysługę lat tylko takie zakończone okresy zatrudnienia lub tzw. okresy równorzędne, o ile nauczyciel się nimi legitymuje, które nie zostały uwzględnione w stażu w podstawowym miejscu pracy (§ 7 ust. 1 – 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 stycznia 2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy, Dz.U. z 2014 r., poz. 416 ze zm.). 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT