Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nauczycielom uprawnionym do emerytury nie można udzielić urlopu dla poratowania zdrowia. W tego typu przypadkach zastosowanie będzie miał przepis art. 73 ust. 2 Karty...

PORADA PRAWNA

30 stycznia 2017 Kadry

Czy nauczycielowi uprawnionemu do przejścia na emeryturę dyrektor szkoły może udzielić urlopu dla poratowania zdrowia na okres trzech tygodni na czas pobytu w sanatorium?

Nauczycielom uprawnionym do emerytury nie można udzielić urlopu dla poratowania zdrowia. W tego typu przypadkach zastosowanie będzie miał przepis art. 73 ust. 2 Karty Nauczyciela, zgodnie z którym nauczycielowi, któremu do nabycia prawa do emerytury brakuje mniej niż rok, urlop dla poratowania zdrowia nie może być udzielony na okres dłuższy niż do końca miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym nauczyciel nabywa uprawnienia emerytalne.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2018 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT