Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Zlecenie opieki nad uczniami za nieobecnego nauczyciela np. w formie podobnej do zajęć świetlicowych i obowiązkowych dla uczniów, stanowi dodatkowo odpłatne doraźne...

PORADA PRAWNA

10 lutego 2020 Prawo oświatowe

Czy wychowawcy świetlicy w ramach swojego pensum zgodnie z art. 42 ust. 2 pkt 2 i art. 7 ust. 1 KN można zlecić opiekę nad dziećmi za nieobecnego nauczyciela. Czy wychowawca świetlicy w tym czasie realizuje zajęcia opiekuńcze i wychowawcze uwzględniające potrzeby i zainteresowania uczniów?

Zlecenie opieki nad uczniami za nieobecnego nauczyciela np. w formie podobnej do zajęć świetlicowych i obowiązkowych dla uczniów, stanowi dodatkowo odpłatne doraźne zastępstwo, które nie jest realizacją zadań statutowych. W takim przypadku nauczyciel realizuje potrzeby organizacyjne szkoły, wynikające z nieobecności innego nauczyciela, a nie potrzeby lub zainteresowania uczniów – art. 35 ust. 2a i 3 oraz art. 42 ust. 2d ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215. Jeśli natomiast dyrektor odwoła zajęcia i w to miejsce zleci wychowawcy świetlicy poprowadzenie zajęć dobrowolnych dla uczniów np. w formie kółka zainteresowań lub nadzoru nad nimi, wtedy nauczyciel nieodpłatnie zrealizuje zadania statutowe, zgodnie z art. 42 ust. 2 pkt 2 i art. 7 ust. 1 KN. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT