Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Wymiar pensum nauczyciela zajmującego stanowisko w poradni psychologiczno – pedagogicznej określa akt mianowania wydany w tej placówce i nie ma znaczenia okoliczność, że...

PORADA PRAWNA

Jak prawidłowo napisać podanie o zwolnienie z pensum dydaktycznego w związku z objęciem stanowiska dyrektora w PPP a wcześniejszym stanowiskiem nauczyciela w szkole?

Wymiar pensum nauczyciela zajmującego stanowisko w poradni psychologiczno – pedagogicznej określa akt mianowania wydany w tej placówce i nie ma znaczenia okoliczność, że wcześniej nauczyciel pracował w szkole – art. 10 ust. 7 w zw. z ust. 1 i art. 14 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967. Przesłanki zwolnienia z realizacji pensum w poradni musi określać uchwała organu prowadzącego tę poradnię – art. 42 ust. 6 i ust. 7 pkt 2 KN. Jeśli dyrektor uważa, że spełnia w poradni te warunki, składa wniosek powołując się na zaistnienie konkretnych warunków z tej uchwały (organy prowadzące samodzielnie je określają).

 .

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT