Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Ostatnie dni czerwca to juz okres wakacji, czyli urlopu nauczycieli zatrudnionych w szkołach feryjnych. Należy więc te dni równiez odliczyć (tak jak ferie zimowe), jako...

PORADA PRAWNA

12 maja 2015 Kadry

Jak wyliczyć ekwiwalent za urlop dla nauczyciela zatrudnionego od 1 września 2015 do 30 czerwca 2015 r. (czy będzie to 56 dni - 14 dni okres ferii) czy pozostałe 4 dni w czerwcu do końca miesiąca mogę odjąć i uznać, że nauczyciel wykorzystał urlop i wypłacić ekwiwalent za 38 dni ?

Ostatnie dni czerwca to juz okres wakacji, czyli urlopu nauczycieli zatrudnionych w szkołach feryjnych. Należy więc te dni równiez odliczyć (tak jak ferie zimowe), jako wykorzystany przez nauczyciela urlop wypoczynkowy i wypłacić ekwiwalent za 38 dni.

Zgodnie z Rozporządzeniem MENIS z dnia 18.04.2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (§ 3 pkt 4), ferie letnie rozpoczynają się w najbliższą sobotę po zakończeniu rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych i kończą się z dniem 31 sierpnia. W roku szkolnym 2014/2015 wakacje rozpoczynają się zatem 27 czerwca 2015 r.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT