Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Jeżeli podczas zajęć edukacyjnych były realizowane treści zgodne z treściami nauczania zawartymi w podstawie programowej z historii, a ponadto proces nauczania uwzględnił...

PORADA PRAWNA

23 stycznia 2015 Prawo oświatowe

Jeśli lekcję historii przeprowadza nauczyciel - bibliotekarz, realizując przy tym treści programowe z historii, to czy można tę lekcję potraktować jako realizację podstawy programowej?

Jeżeli podczas zajęć edukacyjnych były realizowane treści zgodne z treściami nauczania zawartymi w podstawie programowej z historii, a ponadto proces nauczania uwzględnił zdobycie przez uczniów założonych osiągnięć edukacyjnych (wynikających z dopuszczonego w szkole programu nauczania historii), można uznać, że na danej jednostce lekcyjnej realizowano podstawę programową.Należy jednak zauważyć, że przydział nauczycielom zajęć powinien zawsze odbywać się zgodnie z posiadanymi przez nich kwalifikacjami do nauczania danego przedmiotu i powyższa sytuacja powinna mieć charakter wyłącznie doraźny (doraźne zastępstwo) i incydentalny.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT