Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Żaden obowiązujący przepis, a w szczególności ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz.U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm., nie reguluje zagadnienia sporządzania...

PORADA PRAWNA

19 września 2019 Inne

Jestem dyrektorem szkoły. Wczoraj skontrolowałam sprzątaczki. Niedociągnięcia spisałam na kartce i razem ze sprzątaczkami pokazałam im niedociągnięcia. Mimo, iż każda ze sprzątaczek zgodziła się z zarzutami jedna z nich po paru godzinach zmieniła zdanie i napisała, że się nie zgadza z zarzutami. Pod niedociągnięciami tej sprzątaczki zrobiłam notatkę, że w kontroli uczestniczyły inne sprzątaczki i potwierdzają niedociągnięcia podpisem. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Jak mogę kontrolować jej pracę skoro ona mimo swoich niedociągnięć nie chce się pod nimi podpisać?

Żaden obowiązujący przepis, a w szczególności ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz.U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm., nie reguluje zagadnienia sporządzania notatki służbowej przez dyrektora działającego za pracodawcę, ani tym bardziej nie nakłada na pracownika obowiązku składania podpisu pod takim dokumentem; dotyczy to także formy polecenia służbowego usunięcia uchybień w pracy, której również ustawodawca nie określa. W związku z tym wystarczające jest podpisanie notatki lub polecenia przez dyrektora jako autora dokumentu i sporządzenie adnotacji, jakie inne osoby brały udział w dokumentowanym zdarzeniu. Kontrolowanie pracy, ani uwagi do sposobu wykonania zadań, nie muszą mieć pisemnej formy; pracownik ma obowiązek podporządkowania się również ustnym uwagom i poleceniom dyrektora (art. 22 § 1 i art. 100 § 1 KP, art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm.). 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT