Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Zwiększenie wymiaru zatrudnienia do pełnego etatu jest dopuszczalne tylko za zgodą nauczycielki (art. 11 w zw. z art. 29 § 4 KP); jej sprzeciw to uniemożliwia. Za jej zgodą...

PORADA PRAWNA

Mam nauczyciela kontraktowego zatrudnionego na umowę na czas nieokreślony na 8 godzin (pozostałość po poprzedniej Dyrekcji). Chciałbym zatrudnić tę osobę na czas nieokreślony, na pełny etat. Czy jest taka możliwość? Jeśli tak to w jaki sposób mogę to zrobić? Zależy mi na tej osobie, bo to bardzo dobry nauczyciel, a porozumienia zmieniającego na kolejny rok Pani nie chce już podpisywać.

Zwiększenie wymiaru zatrudnienia do pełnego etatu jest dopuszczalne tylko za zgodą nauczycielki (art. 11 w zw. z art. 29 § 4 KP); jej sprzeciw to uniemożliwia. Za jej zgodą dopuszczalne jest np. tylko czasowe zwiększenie wymiaru etatu, np. jedynie w bieżącym roku szkolnym i powrót do niepełnego etatu w kolejnym roku – wówczas w porozumieniu zmieniającym należałoby wyraźnie wskazać okres jego obowiązywania do dnia zakończenia zajęć dydaktycznych lub do dnia 31 sierpnia 2018 r. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT