Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Takie odliczenie jest niedopuszczalne, ponieważ nie stanowi wydatku bieżącego przedszkola oraz wydatku na zakup środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, a...

PORADA PRAWNA

04 marca 2019 Prawo oświatowe

Mam w przedszkolu dwójkę dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności ruchowej. Otrzymuję z gminy zwiększoną dotację na te dzieci. Dzieci te, objęte są dodatkowymi zajęciami rewalidacyjnymi. Rodzice tych dzieci nie płacą tzw. czesnego za przedszkole (opłaty miesięcznej). Czy rozliczając na koniec roku dotację na te dzieci będę mogła odliczyć opłatę za przedszkole?

Takie odliczenie jest niedopuszczalne, ponieważ nie stanowi wydatku bieżącego przedszkola oraz wydatku na zakup środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, a tylko wydatki określone w art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych, Dz.U. z 2017 r., poz. 2203 ze zm. mogą być pokrywane z dotacji samorządowej; wśród niech nie jest wymieniona rekompensata opłat, z których rodzic został zwolniony. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT