Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel zatrudniony na czas nieokreślony w trakcie swojej pracy zdobył awans zawodowy na nauczyciela mianowanego. W związku z tym mamy pytanie czy jest konieczność zmiany umowy na tzw. Akt Mianowania, czy wystarczy dać angaż o zmianie awansu z kontraktowego i zmianie wynagrodzenia?
W związku z uzyskaniem przez nauczyciela stopnia awansu - mianowanego, jeżeli jest on zatrudniony w pełnym wymiarze na czas nieokreślony (czyli istnieją warunki do zatrudnienia poprzez mianowanie), stosunek pracy z mocy prawa przekształca się z zawartego na podstawie umowy o pracę na mianowanie. Dyrektor szkoły musi jedynie potwierdzić ten fakt na piśmie, czyli przygotować dla nauczyciela (i do akt osobowych) stosowny dokument.
W zasobach naszego portalu, w zakładce "Dokumentacja kadrowa" znajduje się wzór takiego pisma pod nazwą "Potwierdzenie mianowania w związku z uzyskaniem stopnia awansu zawodowego", pod adresem : http://www.nadzor-pedagogiczny.pl/potwierdzenie-mianowania-w-zwiazku-z-uzyskaniem-stopnia-awansu-zawodowego/459
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciela jest na L-4. Moze chodzić. Wiem, że będą na zwolnieniu lekarskim pracuje zarobkowo u innego pracodawcy. Czy kara upomnienia będzie zasadna?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem przedszkola publicznego, mam u siebie zatrudnionego logopedę na cały etat (20/20) i jestem jego płatnikiem. Jednakże etat jest realizowany w kilku przedszkolach (4 x 5 godz.) za zgodą z organem prowadzącym. Czy w tym przypadku powinnam mieć w dokumentacji porozumienie z innymi dyrektorkami przedszkoli lub zgodę nauczyciela na takie zatrudnienie? Jeżeli tak, to proszę o wskazówki co w tych dokumentach powinno się znajdować?
- Pytanie dotyczy nauczyciela, który należy do związków zawodowych i jest szefem jednego z nich w szkole. Czy należy mu się zwolnienie z zajęć lekcyjnych na czas wyjazdu na spotkanie szkoleniowe dla członków związku? Z góry dziękuję za odpowiedź.
- W szkołach publicznych nauczyciele są zatrudnieni na podstawie Karty Nauczyciela, a w zakresie nienormowanym tą ustawą stosuje się Kodeks pracy. Jakie są obowiązkowe elementy umowy o pracę? Jak postąpić, jeśli umowa o pracę nie została zawarta w formie pisemnej?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciela dyplomowanego zatrudnionego w okresie od 1.09.2017 do 31.08.2018 na 8/18 etatu, można w tej samej szkole powołać na wicedyrektora szkoły od dnia 01.09.2018? Pan w tym samym czasie zatrudniony był w innej szkole na pełny etat, gdzie uzyskał wyróżniającą ocenę pracy.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe