Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Niepubliczny Punkt Przedszkolny jest czynny w godzinach 8-13, czy w tym czasie może odbywać się rehabilitacja w ramach rewalidacji?
Na podstawie § 8 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 sierpnia 2017 r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania, Dz.U. z 2017 r., poz. 1657 minimalny dzienny wymiar godzin nauczania, wychowania i opieki wynosi 3 godziny, a minimalny tygodniowy wymiar godzin tych zajęć jest uzależniony od liczebności grupy dzieci w punkcie przedszkolnym i wynosi: od 3 do 12 dzieci - 12 godzin; od 13 do 16 dzieci - 16 godzin; od 17 do 20 dzieci - 20 godzin; od 21 do 25 dzieci - 25 godzin. Cytowane rozporządzenie nie ogranicza czasu trwania zajęć tylko do zajęć realizujących podstawę programową, a w związku z tym jeśli punkt przedszkolny prowadzi zajęcia po 5 godzin dziennie, w tym czasie mogą być prowadzone zajęcia rewalidacyjne (w zależności od potrzeb uczniów m.in. zajęcia rehabilitacyjne).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Którzy nauczyciele szkoły podstawowej powinni pełnić dyżury podczas dni wolnych od zajęć dydaktycznych, a są zajęcia opiekuńczo wychowawcze. Ja uważam że nauczyciele świetlicy, czy mam rację?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy Publiczne Przedszkole prowadzone przez osobę fizyczną może pobierać "karę finansową" za odebranie dziecka po godzinach pracy przedszkola?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy przewodniczący Rady Rodziców (w szkole nie ma Rady Szkoły) może podpisać umowę z firmą ubezpieczającą uczniów czy taką umowę musi podpisać dyrektor? Zaznaczam, że to Rada Rodziców wybiera ubezpieczyciela.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Zgłosił się rodzic byłej uczennicy gimnazjum, która jest obecnie osoba pełnoletnią. Gimnazjum ukończyła w roku szkolnym 2015/2016. Rodzic zwrócił się na piśmie do pedagoga o udzielenie informacji na temat córki, kiedy była uczennicą gimnazjum. Ustnie dodał, że chce to wykorzystać w czasie rozwodu. Czy w związku z tym, że jest to była uczennica i w dodatku osoba pełnoletnia ojciec powinien otrzymać informację?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorką publicznego przedszkola. W związku z komunikatem na stronie men.gov.pl dotyczącym OPŁATY ZA PUBLICZNE PRZEDSZKOLA A UMOWY CYWILNOPRAWWNE z dn.1 marca 2018 zwracam się z prośbą o pomoc. Czy dyrektor przedszkola będzie podpisywał umowę publicznoprawną z rodzicami? Organ prowadzący milczy. Jak ma wyglądać od strony prawnej.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe