Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Orzeczenie o niepełnosprawności nie ma wpływu na ważność badań okresowych. Przepisy kodeksu pracy dot. badań profilaktycznych nie łączą w żaden sposób orzeczeń o...

PORADA PRAWNA

Pracownik kuchni (pomoc kucharza) po dwóch latach pracy w przedszkolu, dostarczył orzeczenie o niepełnosprawności. Badanie okresowe jako zdrowy pracownik ma do 2020r. Czy mam prawo/obowiązek w takim wypadku skierować pracownika na badanie weryfikacyjne z orzeczeniem o niepełnosprawności do medycyny pracy?

Orzeczenie o niepełnosprawności nie ma wpływu na ważność badań okresowych. Przepisy kodeksu pracy dot. badań profilaktycznych nie łączą w żaden sposób orzeczeń o niepełnosprawności z badaniami lekarskimi pracowników. Również przepisy ustawy z dnia 27.08.1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych nie regulują tego typu kwestii. W związku z przedłożonym orzeczeniem, pracownik korzysta z uprawnień określonych w ustawie, w zależności od stopnia niepełnosprawności, np. obniżony czas pracy (znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności), zakaz zatrudniania w porze nocnej i godzinach nadliczbowych (chyba, że lekarz wyrazi zgodę), dodatkowa 15-minutowa przerwa, 10 dni dodatkowego urlopu wypoczynkowego (znaczny i umiarkowany stopień niepełnosprawności).

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT