Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Podręczniki dla klasy I-III szkoły podstawowej z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej („Nasz Elementarz”) zapewnia MEN, stąd...

PORADA PRAWNA

15 czerwca 2015 Prawo oświatowe

Proszę o podanie kwot dotacji docelowej na podręczniki i materiały ćwiczeniowe w klasach I, II, i IV szkoły podstawowej.

Podręczniki dla klasy I-III szkoły podstawowej z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej („Nasz Elementarz”) zapewnia MEN, stąd szkołom nie są przekazywane dotacje (art. 22ad ust. 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.). W tych klasach dotowane są jedynie podręczniki z języka obcego w wysokości do 25 zł na ucznia. Natomiast dotacja celowa na ćwiczenia w klasach I-III wynosi do 50 zł na ucznia. W klasie IV podręczniki są dotowane do 140 zł na ucznia, a ćwiczenia – do 25 zł (art. 22ae ust. 5 u.s.o.).

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT