Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Dochód brutto to kwota całkowita wynagrodzenia za pracę, przed dokonaniem dopuszczalnych prawem potrąceń, czyli w szczególności odprowadzeniem składek ZUS oraz zaliczki na...

PORADA PRAWNA

Proszę o wyjaśnienie definicji "dochód brutto" wpisywanego w oświadczeniach dla celów funduszu świadczeń socjalnych.Dokładnie co można odliczyć od przychodu?

Dochód brutto to kwota całkowita wynagrodzenia za pracę, przed dokonaniem dopuszczalnych prawem potrąceń, czyli w szczególności odprowadzeniem składek ZUS oraz zaliczki na podatek dochodowy. Inne dopuszczalne potrącenia wymieniają szczegółowo przepisy art. 87 i art. 91 KP: sumy egzekwowane na mocy tytułów wykonawczych na zaspokojenie świadczeń alimentacyjnych oraz innych, zaliczki pieniężne udzielone pracownikowi, kary pieniężne wymierzone jako kary porządkowe, kwoty wypłacone w poprzednim terminie płatności za okres nieobecności w pracy, za który pracownik nie zachowuje prawa do wynagrodzenia, a także inne należności potrącane za pisemną zgoda pracownika (np. składki z tytułu członkostwa w związku zawodowym).

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT