Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Zgodnie z art. 222 ust. 1 ustawy z 14.12.2016 r. wprowadzającej ustawę Prawo oświatowe, w okresie od dnia 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r. podjęcie lub...

PORADA PRAWNA

30 marca 2017 Kadry

Uprzejmie proszę o wyjaśnienie, czy w świetle nowych przepisów zgoda dyrektora na pracę nauczyciela w innej placówce (o ile w macierzystej ma pełny etat) jest wymagana również wtedy, gdy ta inna szkoła jest społeczna lub prywatna? A jeśli ten nauczyciel pracuje tam na umowę zlecenie?

Zgodnie z art. 222 ust. 1 ustawy z 14.12.2016 r. wprowadzającej ustawę Prawo oświatowe, w okresie od dnia 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r. podjęcie lub kontynuowanie dodatkowego zatrudnienia na podstawie stosunku pracy w innej szkole przez nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć wymaga uzyskania pisemnej zgody dyrektora szkoły wskazanej jako podstawowe miejsce zatrudnienia.

Powyższy przepis nie ogranicza pracy w innych szkołach jedynie do szkół publicznych, dotyczy więc zatrudnienia we wszystkich szkołach. Nie dotyczy natomiast zatrudnienia na umowę zlecenie.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT